Jakie ceny osiągają kubańskie cygara?

Cygara to niezwykle ekskluzywny i łatwo dostrzegalny wyznacznik pewnego statusu. Przynajmniej tak właśnie się ugruntowało w popkulturze. W końcu to właśnie na filmach widzimy jak najbogatsi mają zapalone cygaro i niczym najwięksi zwycięzcy pozwalają sobie na chwilę radości z powodu sukcesu.
Co w takiej chwili każdy ma w ustach? Kubańskie cygaro. I to już nie jest wymysł popkultury. Wszyscy specjaliści na świecie są zgodni – cygara Habanos, czyli innymi słowy kubańskie są najlepsze na świecie.

Cygara Kubańskie cena

Cena za kubańskie cygaro jest różna w zależności od jakości wykonania. Najtańsze jakie możemy znaleźć oscylują około 11-15 złoty za sztukę. Można powiedzieć, że to dobre cygara na co dzień dla osób, które lubią wieczorem usiąść w fotelu i odpocząć po stresującej pracy. Jednośnie pozwala w spokoju zapalić cygaro i nie zrujnować domowego budżetu.

Średniej jakości cygaro to koszt około 60 złotych za sztukę. Możemy spodziewać się, a nawet żądać dobrej jakości tytoniu, ciekawych i intrygujących smaków oraz przynajmniej częściowo ręcznego wykonania. Nie ma bowiem co się oszukiwać – tańsze produkty są wykonywanie zawsze mniej starannie.

Najlepsze kubańskie cygara to smak jedynie dla najbogatszych. O ile średnia półka cena jest możliwa do kupienia przez większość – przynajmniej tego jednego cygara na spróbowanie lub od święta. To ta liga jest dla naprawdę “grubych ryb”.
Przykładowo Habanos Selection Robusto to zestaw 6 jednych z najlepszych kubańskich cygar : Habanos Upmann Robusto, Montecristo Open Master, Romeo y Julieta Short Churchill, Cohiba Robusto, Hoyo de Monterrey Epicure nr 2 i Partagas Serie D No. 4. Za te sześć cygar musimy zapłacić 600 złoty. Daje to 100 złotych na jedno cygaro.
To nie jest jednak rekordzista. Habanos Selecction Piramides to również zestaw sześciu cygar jednak tych najlepszych marek kubańskich. Zawiera po cygarze marki Cohiba, Montecristo, Romeo y Julieta, Partagas, Hoyo de Monterrey oraz H. Upman. Koszt to 800 złotych co daje około 134 złotych za jednego cygaro.
10 sztuk cygar Bolivar Tesoro Exlusivo 5ta Avenida kosztuje prawie 1,5 tysiąca złotych, co daje 150 złotych za jedno cygaro.