Granie w sudoku – o czym trzeba pamiętać?

Sudoku to jedna z gier logicznych, która ma bardzo proste zasady. Dzięki grze w sudoku można szybko poprawić zdolności umysłowe, a często także poprawić pamięć. Sudoku zasady gry są niezwykle proste. Wystarczy jedynie prawidłowo uzupełnić diagram. Puste miejsca należy wypełnić liczbami od 1 do 9. Nie mogą się one jednak powtarzać, co utrudnia wypełnianie. W przypadku trudniejszych poziomów gry trudne staje się przede wszystkim wpisanie jednej konkretnej liczby, ponieważ początkowo wydaje się, że istnieje co najmniej kilka rozwiązań.

 

W przypadku standardowej gry liczby nie mogą powtarzać się w poziomych i pionowych rzędach, a także w każdym z dziewięciu kwadratów. W przypadku gier sudoku online można znaleźć również takie wersje gry sudoku, gdzie w odpowiednich miejscach muszą znaleźć się liczby nieparzyste, zdarza się również, że liczby nie mogą powtarzać się również w ukośnych liniach.
Gra w sudoku jest bardzo ciekawą rozrywką. Można ją dodatkowo utrudnić, wypełniając diagram na czas. Grając na stronach internetowych można porównywać wyniki z innymi graczami i określić tym samym swoje umiejętności.