Czym różnią się klasyczne lakiery do paznokci od hybryd?

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej nowoczesnej kobiety. To na nie zwraca się baczną uwagę i one przykuwają wzrok, tworząc jeden z istotnych elementów pierwszego wrażenia oraz profesjonalnego wyglądu, nie tylko na wielkie gale, ale też w zawodowej codzienności.

Codzienne dbanie o paznokcie i poprawianie manicure’u bywa problematyczne i pracochłonne, dlatego też kobiety coraz częściej decydują się na lakiery hybrydowe. Czym one są i jaka jest ich przewaga nad tradycyjnymi produktami do stylizacji paznokci?

Hybryda a klasyczny lakier

Klasyczny manicure wykonuje się z pomocą zwykłych, znanych od dziesiątków lat, lakierów do paznokci znajdują się nitroceluloza, lotne rozpuszczalniki i pigmenty. Hybrydy są odmianą polimerową, która nie zawiera rozpuszczalnika, a lakier utrwala się podczas kanalizacji, stymulowanej promieniami LED lub UV.

Czy zdecydujemy się na zakup w drogerii czy na hybrydy z Aliexpress trzeba pamiętać, że aby prawidłowo wykonać manicure tego typu potrzebna jest baza, barwny lakier właściwy i lakier wykończeniowy. Przed położeniem kolejnych warstw należy dokładnie oczyścić i odtłuścić płytkę paznokcia, a każdy z lakierów utwardza się w świetle specjalnej lampy.

Lakiery hybrydowe są znacznie trwalsze i wykazują się zdecydowanie bardziej intensywnymi kolorami niż klasyczne rozwiązania.